logo obcanska poradnaObčanská poradna je určena lidem, kteří se ocitli v tíživé životní situaci nebo jsou takovou situací ohroženi. Služba je určená pouze těm, kteří si nemohou z problémů pomoci sami např.: z důvodu věku. zdravotních problémů, nedostatek financí, znalostí nebo dovedností. Provoz poradny je financován z dotací a darů, pro klienty je zcela zdarma.
Naše pomoc pro vás je bezplatná, nestranná a diskrétní. Tedy není třeba nic podepisovat a můžete vystupovat i zcela anonymně.

 

Hlavní oblasti, v jakých nabízíme pomoc:

 • Pomoc s dluhy - dluhy, exekuce, oddlužení, osobní či rodinný rozpočet, smlouvy (poradna o financích)
 • Zaměstnání - výpověď, pracovní smlouva, vymáhání mzdy, pracovní právo
 • Orientace v sociálním systému - dávky, sociální pojištění, sociální služby
 • Rodina - rozvod, rozdělení společného majetku, svěření dětí do péče, výživné, problémy v rámci rodiny
 • Bydlení - nájemné, pronájmy, výpověď z bytu
 • Spotřebitelství -  reklamace, odstoupení od smlouvy, prodejní podvody
 • Majetkové vztahy a ostatní poradenství - dědění, náhrada škody, spoluvlastnictví
 • Pomoc obětem trestných činů - domácí násilí, náhrada škody pro oběti trestných činů, trestní řízení, občanské poradny jsou akreditovanými pracovišti pro pomoc obětem trestných činů a naše pomoc je komplexní. Zahrnuje jak poskytování právních a jiných informací, tak i poskytnutí psychologické pomoci a případného doprovodu k dalším institucím

Jakými způsoby může odborné poradenství probíhat?

Elektronicky

Zašlete nám dotaz emailem na adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo vyplňte online formulář.  Je nutno napsat co nejvíce přesných informací aby poradce správně problém pochopil a mohl správně poradit. U jednodušších dotazů vám odpověď přijde na váš email, případně se domluvíte s poradcem na osobní návštěvě, dle druhu a náročnosti dotazu, či problému. Dotazovat se prostřednictvím emailových dotazů můžete i na našich pobočkách, příslušné kontakty naleznete v sekci O NÁS - KONTAKTY.

Telefonicky

Kontaktuje nás prosím na čísle +420 734 734 818 , kde se již s konkrétním pracovníkem domluvíte na dalším postupu dle druhu problému. Telefonní kontakty na naše pobočky v Jičíně , Náchodě a Kostelci nad Orlicí naleznete v sekci O NÁS - KONTAKTY.

Osobní návštěva

Před osobní návštěvou je nutné mít již sjednánu schůzku s konkrétním pracovníkem. Celá schůzka probíhá diskrétně a na přání klienta i zcela anonymně. Na osobní návštěvu můžete vzít i své děti, k dispozici je mini dětský koutek i přebalovací pult.
Osobní setkání může probíhat jako konzultace s odborným poradcem nebo terapie s psycholožkou (možné pouze v OP Hradec Králové).
Na konzultacích - pomáháme řešit sociálně-právní problémy se sociální pracovnicí/kem, setkání trvá 45 minut (dluhy, dávky, práce, smlouvy ...)
 Při terapiích - pomáháme řešit psychické a vztahové problémy, sezení s terapeutem trvá 60 minut a jsou možná opakovaná setkání (pomoc a podpora při řešení rodinných nebo vztahových problémů, psychická podpora pro oběti trestných činů, a jiné...)

Některé z ohlasů našich klientů:

"... Posílám srdečný pozdrav a moc děkuji za odpověď. Normálně jste mi dodala sílu dál bojovat. Při představě, že to dělám pro svého syna mě to hřeje u srdíčka. Děkuji za vše, co jste pro mě udělala..."                         anonym

Navštívit nás můžete na centrále v Hradci Králové, nebo na pobočkách v Jičíně, Náchodě a Kostelci nad Orlicí. Kontakty na všechny poradny naleznete v sekci O NÁS - KONTAKTY.

Rychlé kontakty

Obč. poradna Hradec Králové

 • +420 734 734 818

Obč. poradna Náchod

 • +420 734 370 960

Obč. poradna Jičín

 • +420 736 472 676

Clubcafé PESSOA

 • +420 736 472 678

Kalendář akcí

červenec 2019
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4