Oblasti, ve kterých poskytujeme poradenství:

  • vymáhání náhrady škody
  • pomoc obětem domácího násilí
  • trestní řízení
  • pomoc při neplacení výživného
  • psychologická pomoc

obr.obtiKonkrétní příklady naší pomoci:

Paní Zuzana byla napadena ve svém zaměstnání a skončila na několik týdnů v nemocnici. Po propuštění z nemocnice nevěděla co má dělat, do zaměstnání se vrátit nechtěla měla obrovský strach z dalšího napadení. Také musela chodit na policii. Nevěděla co má dělat a jak má dál postupovat. Její známá jí poradila, aby se obrátila na občanskou poradnu. 

V poradně se dostala dostatek prostoru, aby mohla vše říct. Poté jí bylo poskytnuto potřebné poradenství. Byla seznámena se svými právy, jak se může ochránit těmi co ji napadli. Jak jí může pomoci policie, věděla, jak bude probíhat policejní vyšetřování a případné soudní jednání. Zároveň byla podpořena při sepisování potřebných žádostí pro náhradu škody finanční pomoci obětem trestných činů. Během spolupráce paní Zuzana začala spolupracovat s psychologem, který jí pomohl řešit její situaci. Na konci spolupráce paní Zuzana zjistila, že je schopná si zařídit potřebné věci na různých institucích a díky práci psychologa znovu objevila sama sebe. Našla si práci, ve které je spokojená a ustoupily i pocity strachu a obav.

 

Paní Alžbětu obral podvodník, do kterého se zamilovala po smrti manžela o téměř půl milionu korun. Rodina se k ní obrátila zády a začala mít i finanční problémy.

Díky návštěvě v poradně si mohla ulevit od svých pocitů, svěřit se svými obavami a hledat řešení nepříznivé situace. Poradna jí také pomohla navázat zpět vztah se synem, který jí nakonec poskytl podporu při podání trestního oznámení na podvodníka, kterého se velmi bála. Poradna jí také pomohla s jejím nárokem na náhradu škody, v současné době je podvodníkovi exekučně strhávána částka, kterou Alžbětě dluží a ona tak mohla v návaznosti řešit svou špatnou finanční situaci, která je nyní mnohem lepší.

 

Paní Ivana sama vychovává své děti, její bývalý manžel přestal platit výživné, snažila se peníze vymáhat, ale její bývalý manžel je podnikatel a exekuční vymáhání se ukázalo jako neúčinné. Paní Ivana je matka samoživitelka a neví, jak otce svých dětí má přesvědčit, aby začal plnit své povinnosti. 

Paní Ivana získala informace o možnosti, jak podat trestní oznámení pro neplacení výživného. Během konzultace si připravila trestní oznámení, které posléze podala na policii a ta začala konat. Její bývalý manžel se možného postihu zalekl a začal pravidelně výživné platit. V současné době její bývalý manžel hradí pravidelně výživné a trestní oznámení bylo odloženo.

Rychlé kontakty

Obč. poradna Hradec Králové

  • +420 734 734 818

Obč. poradna Náchod

  • +420 734 370 960

Obč. poradna Jičín

  • +420 736 472 676

Clubcafé PESSOA

  • +420 736 472 678

Kalendář akcí

červen 2019
Po Út St Čt So Ne
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30