logo obcanska poradnaObčanská poradna je určena lidem, kteří se ocitli v tíživé životní situaci nebo jsou takovou situací ohroženi. Služba je určená pouze těm, kteří si nemohou z problémů pomoci sami např. z důvodu věku. zdravotních problémů, nedostatku financí, znalostí nebo dovedností. Provoz poradny je financován z dotací a darů.
Naše pomoc pro vás je bezplatná, nestranná a diskrétní. Není třeba nic podepisovat a můžete vystupovat i zcela anonymně.

 

Hlavní oblasti, v jakých nabízíme pomoc:

 • Pomoc s dluhy - dluhy, exekuce, oddlužení, osobní či rodinný rozpočet, smlouvy
 • Zaměstnání - výpověď, pracovní smlouva, vymáhání mzdy, pracovní právo
 • Orientace v sociálním systému - dávky, sociální pojištění, sociální služby
 • Rodina - rozvod, rozdělení společného majetku, svěření dětí do péče, výživné, problémy v rámci rodiny
 • Bydlení - nájemné, pronájmy, výpověď z bytu
 • Spotřebitelství -  reklamace, odstoupení od smlouvy, prodejní podvody
 • Majetkové vztahy a ostatní poradenství - dědění, náhrada škody, spoluvlastnictví
 • Pomoc obětem trestných činů - domácí násilí, náhrada škody pro oběti trestných činů, trestní řízení, občanské poradny jsou akreditovanými pracovišti pro pomoc obětem trestných činů a naše pomoc je komplexní. Zahrnuje jak poskytování právních a jiných informací, tak i poskytnutí psychické podpory a případného doprovodu k dalším institucím

Jakými způsoby může odborné poradenství probíhat?

Elektronicky

Zašlete nám dotaz e-mailem na adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo vyplňte online formulář. Je nutno napsat co nejvíce přesných informací, aby poradce správně problém pochopil a mohl správně poradit. U jednodušších dotazů Vám odpověď přijde na Váš e-mail, případně se domluvíte s poradcem na osobní návštěvě dle druhu a náročnosti dotazu či problému. Příslušné kontakty naleznete v sekci O NÁS - KONTAKTY.

Telefonicky

Kontaktuje nás na telefonních číslech v Hradci Králové, Jičíně, Náchodě a Kostelci nad Orlicí, kde se již s konkrétním pracovníkem domluvíte na dalším postupu dle druhu problému. Telefonní kontakty naleznete v sekci O NÁS - KONTAKTY.

Osobní návštěva

Před osobní návštěvou je nutné mít již sjednánu schůzku s pracovníkem v konkrétní poradně. Celá schůzka probíhá diskrétně a na přání klienta i zcela anonymně. Na osobní návštěvu můžete vzít i své děti, k dispozici je mini dětský koutek..
Osobní setkání může probíhat jako konzultace s odborným poradcem nebo terapie s psychologem (možné pouze v OP Hradec Králové).

Na konzultacích pomáháme řešit sociálně-právní problémy se sociální pracovnicí/kem, setkání trvá 45 minut (dluhy, dávky, práce, smlouvy ...).
Při terapiích pomáháme řešit psychické a vztahové problémy, sezení s terapeutem trvá 60 minut a jsou možná opakovaná setkání (pomoc a podpora při řešení rodinných nebo vztahových problémů, psychická podpora pro oběti trestných činů aj).

Některé z ohlasů našich klientů:

"... Posílám srdečný pozdrav a moc děkuji za odpověď. Normálně jste mi dodala sílu dál bojovat. Při představě, že to dělám pro svého syna mě to hřeje u srdíčka. Děkuji za vše, co jste pro mě udělala..."                         anonym

Navštívit nás můžete na centrále v Hradci Králové, nebo na pobočkách v Jičíně, Náchodě a Kostelci nad Orlicí. Kontakty na všechny poradny naleznete v sekci O NÁS - KONTAKTY.

Rychlé kontakty

Obč. poradna Hradec Králové

PO, ČT 8-18, ÚT, ST 8-15

 • +420 734 734 818
 • Obč. poradna Náchod

  PO 9-18, ÚT, ST 9-15, ČT 9-17

 • +420 734 370 960
 • Obč. poradna Jičín

  PO 8-18, ÚT, ST 8-15, ČT 8-17

 • +420 736 472 676
 • Clubcafé PESSOA

  Dle aktuálního programu

 • +420 736 472 678
 • Kalendář akcí

  červen 2023
  Po Út St Čt So Ne
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  12 13 14 15 16 17 18
  19 20 21 22 23 24 25
  26 27 28 29 30 1 2